Kody kreskowe

Drukujemy wszelkiego rodzaju kody kreskowe z rodziny EAN-UCC: EAN-13, EAN-8, Code128, Code39 i wiele innych.
Od początku działalności współpracujemy z Instytutem Logistyki i Magazynowania - instytucją nadającą numery kodów kreskowych. Dzięki temu możemy wprowadzać w Państwa firmach wszelkiego rodzaju systemy kodowe od podstaw. Doradzimy Państwu który z systemów należy zastosować do konkretnego zadania. Bezpłatnie udostępniamy formularze niezbędne do uzyskania numeru jednostki kodującej.

Specjalizujemy się w druku etykiet z indywidualnymi numerami seryjnymi, które mogą być zapisywane w postaci kodów kreskowych. Wykonujemy również wydruki kodów kreskowych bezpośrednio z baz danych. Takie etykiety doskonale nadaja się do znakowania środków trwałych, znakowania książek w bibliotekach i wszelkiego rodzaju indywidualizacji produktów. Oferujemy również usługi generacji kodów kreskowych w plikach eps.

kody kreskowe kody kreskowe kody kreskowe kody kreskowe kody kreskowe kody kreskowe kody kreskowe kody kreskowe


Najczęściej stosowane kody:

EAN 13: - ogólnoświatowy system kodowania pozwalający na identyfikację kraju pochodzenia, producenta i odpowiedniego towaru. Powszechnie wykorzystywany jest do znakowania opakować jednostkowych oraz zbiorczych. Wersję EAN-13 wykorzystuje się również m.in. do kodowania numerów ISBN, ISMN, czy ISSN. W Polsce numer kodu EAN 13 nadawany jest w Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

EAN 8: - Kod EAN-8 przeznaczono dla małych opakowań, na których nie zmieściłby się kod EAN-13. Jednakże, ze względu na wyczerpywanie się puli kodów EAN-13 przydzielonych danemu producentowi, wielu z nich stosuje indywidualnie przydzielane kody EAN-8 na dużych opakowaniach.

Code 128: - Kod 128 jest alfanumerycznym jednowymiarowym kodem kreskowym wysokiej rozdzielczości. Został stworzony do zakodowania 128 znaków ASCII. Kod 128 może być skanowany w każdym kierunku i nie ma ograniczeń co do długości samego kodu. Jest to idealny kod dla wszystkich zastosowań gdzie wymagane jest kodowanie jednocześnie dużej ilości liter i cyfr. Najczęściej wykorzystywany jest w sektorze szkolnictwa, bibliotekach, do znakowania środków trwałych, nadawania numerów seryjnych i wydruków z baz danych.

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji o systemach kodowych zapraszamy na strony Instytutu Logistyki i Magazynowania:
www.ilim.poznan.pl